bugün

gökhan ünal

açık konuşmak gerek... şaşırmadım değil.

büyük bir kumar bu. tutarsa çok pis göt olacağız hepimiz. mehmet topuz ile olan uyumu fenerbahçede de görülürse herkes tükürdüğünü yalayacak.

olur da tutmazsa bişey olmaz. fenerde para bol biri gider biri gelir.

ancak aziz yıldırım'ın bir bildiği vardır diye düşünüyorum. geldiği günden bu yana yaptığı transferlerde %80 oranında başarı sağlamıştır ortalama. transfer edilen oyuncuları ya aldığı fiyattan daha yukarı bir fiyata satmıştır (anelka, okocha, kezman) ya da jübilesi gelen oyunculardan da verdiği paraya denk bir verim almıştır (anderson, van hooijdonk)...

haa hiç mi fiyasko yok. olmaz mı... en bilineni ortega olayı. yem edilmesine göz yummuştur bir anlamda. 33 yaşında kurtarıcı olarak gelen simao, 2 yıl yürüyen maldonado vs... ancak en ezeli rakibinin yaptığı transferleri sayarsak başkan yıldırım'ın yaşadığı fiyaskolar devede kulak kalır... burda tamas, mapeza, batista, felipe, fleurquin, frank de boer, prates, dominic iorfa, kingston, petre, bratu, pavel horvath, baljic... diye açtırmayın şimdi perdeyi. yani laf atmadan, eğlenmeden önce kendi oyuncularımıza baksak iyi olur. hala kapalı bir kutu elano, 3 yıldan beri bir numarasını göremediğimiz linderoth hala ortalıkta dolanıyorken susmak gerek...

sonuç olarak bekleyip göreceğiz. şahsi fikrimi sorarsanız nötr kalmayı yeğliyorum bu transferde.

elimde çekirdek bekliyorum...