bugün

türklerin kürt konusunda empati yapmaması

konu kürt türk sorunumu pkk türk sorunumu ?

kürt türk sorunu ise empati ye gerek yok gerçekler zaten ortada olmakla beraber ezik duruma kimse kimseyi sokmuyor. ama tamam empati yapalım. karadeniz insanı kuzeye sıkışmış dag başlarına ev kurmuş hayvancılık yada tarım ile birşeyler yapmaya çalışıyor yaşlı kadını çoluk çocugu ile, üretmek adına geçinmek adına. dogu insanı dogu ya sıkışmış tarım ve hayvancılıkla geçinmeye çalışıyor yaşlısı ile genci ile. iç anadolu insanı iç kısımlara sıkışmış ucsuz bucaksız ovalarında sanayileşme yok ama hayvancılık ve tarım ile (bitik halde) yaşlısı ile genci ile yaşam kıyısında çabalıyor. türkiye kurulumunda her birinin ferdi var. karadeniz insanı kuzeye sıkışmış, anadolu insanı iç kısımlara sıkışmış ama hiç birisi eşek gibi anırıp ben daga çıkıyorum demedi. (burda anıran kimdir biliniyor). empati yapıyorum, şu anlarda bile ezilmiş bir çok yurdum insanı var. paraları az gelse sitemleri dillerinde ama yine vatan diyorlar, evlerine ekmek götüremeseler bile yönetime diliyle isyan edip yine vatan diyor. empati yaptım. bunlar insan daga çıkan insan. dogunun oksijenin de bir bokluk mu var acaba ?