bugün

aynı kişiden hoşlanan iki arkadaştan biri olmak

hiç yurta kaldınız mı? yurtta kalmayı size en iyi nasıl anlatabilirim. kuva-yı milliye gibi birşeydir yurtta kalmak; altı kişilik çetelerden oluşan yemek masaları toplamda bir yurdu oluşturur. çetecilikten başlayarak belki de bir yurdu kurtarır.

işte öyle çetelerden biriydi bizim altılı her ayağa farklı bir isim gelse de hiç yatmayan kuponları oluşturmak gibi birşeydi. adaletle dağıtılan karavanalarda memleketi kurtarmak ya da salataya böl parçala ve yut politikası izlemekti. neyse entrymizin konusu bu değil bunu da başka bir entry konusu olarak devam ettirebiliriz. *
bu çetenin 3 bölü 6 sının aynı kıza aşık olmalarını anlatan bir hikayedir bizimkisi. şanslı olan bir bölü üçlük dilime girememekti aynı zaman da...

Liseliydik artık. liselim şarkısında geçen hikaye gibi bir hikayemiz olsun istiyorduk her lisenin önünden geçtiğimizde aklımıza gelecek. Potansiyel aşıktık bize ilk benzeyecek kıza aşık olacaktık. olmuştuk ta 3'ü bir arada kahveler gibi pişti olmuştuk. * ilk belli eden mustafa olmuştu. *

grubun saf çocuğu olan mustafa gitmiş yerine her şiire dertlenen her dinlediğini ağlayan oturaklı bir delikanlı gelmişti. şaşırmıştım bir aşk bir insanı bu kadar bozar mıydı bea diye düşünürken bir gün gelip dertleşelim mi dedi. o zmanlar yurtlarda içki satılmadığı için colamızı cpsimizi alıp geçtik boş odalardan birine. anlat bakalım mayk dedim. sınıftan bir kızı tarif ediyordu anlattığı olaylarda ulan dedim giderek benim sevdiğim kzıa benziyor bu tanımlar ama du bakalım sonuna kadar dinleyim düşüncesiyle yüzüne bakarken nolur söylemesin dediğim isim dudaklarından döküldü. üstelik beenden isteği de kızla aramın iyi olmasından mütevellit aşkını ona anlatmamdı.

hangi zaman diliminde anlatılıcaktı bu aşk ve ben hangi yüzle bir daha ki konuşmlarımdan birinde ona olan aşkımı söyleyecektim. bizim kitabımızda bir kız için altılıyı yatırmak yazmadığı için gittim ve bana ne anlatmam isteniliyorsa onu anlattım. benim bunu yaptıktan sonra yatacak yerimin olmaması geriye kalan beşlinin umrunda olmadığı ne zaman dikkatimi çekti bilmiyorum.

hikayenin bir diğer kahramanı ise o kadar sessiz bir kişilikti ki saman altından yürttüğü sulardan haberim ancak sevdicekle beraber sınıfa el ele girmesiyle haberdar olunacaktı.

açılma ve duygularını höykürme sırası bana gelmişti.

(bkz: seni arkadaş olarak görüyorum un ilk duyulduğu an/#5404964)