bugün

arkadaşa aşık olmak

insanoglunun aklini kim bilir ne zamandan beri kucalayan ikilemdir. ilan-i ask etmeniz durumunda dunyada en cok deger verdiginiz seye bambaska bir sekilde sahip olabilir, ya da onu tamamen kaybedebilirsiniz.

cok zordur duygularinizi belli etmemek. birde karsidan isaretler ararsiniz hep, "acaba o da bana o gozle bakiyor mu?" diye. ama cogu zaman yaptigi seyler, isaret diyebileceginiz olaylar, yakin arkadaslarin da birbirine diyebilecekleri ya da yapabilecekleridir. daimi bir belirsizliktir yani durum. yaninda hic doya doya icemezsiniz, agzimdan bir sey kacar diye. dalgin anlarinizda onunla konusmamaya ozen gosterirsiniz, bir telefon konusmasini bosta bulunup seni seviyorum diye bitirmemek icin. bazen oyle asik olursunuz ki, "yeter ki hayatimda olsun, ben olene kadar arkadas rolu yaparim." dersiniz. iste o durumdaysaniz cok gectir zaten.

birgun o cikip gelirse yaninda baska biriyle ve sen, o baska birinin, onu senin sevdigin kadar sevmeyi ummayi bile hayal edemeyecegini anlarsan buyuk aci verir. "cok mutlu oldum ya umarim hep boyle mutlu olursunuz." falan diye zirvalamaktan baska sey gelmez elinizden.

ha birde, karsilasacaginiz en kotu cevap "ama ben seni arkadas olarak goruyorum kieee!" degildir. "kanka ayagiii..." diyip alayci bir tavirla gulup, "ben seni ararim." diyip cekip gidebilir de. yani arkadas olarak goruyorum falan derse uzulmeyin o kadar.