bugün

dışarısı soğuk çıkarsan hasta olursun

biz de hep ''sıkı giyin üşürsün, al şunu çantana koy acıkınca yersin, yağmur yağıyor dışarı çıkma'' tarzı ifadelerin karşı tarafı düşünmekten kaynaklandığını sanmak gibi bir eğilim vardır.

belki bu tavır çocuklara sergilenirse bu durum bir nebze daha açıklanabilir olur. oysa yetişkin birisine böyle davranıyorsak, özellikle de sevgililerimize bunun tek açıklaması olabilir, o da sa-mi-mi-yet-siz-lik.

eğer sevgili kişisi ''amanin de amanin üşürsün, hasta oluverirsin, homduru hömdırı'' şeklinde bir şeyler geveliyorsa bu, sizin '' ayyy canim sefgiliim bidenem ne de çök düşünü düşünü veriyormuş beni. çok sefiyorum ben bunu yeeaa'' şeklinde düşünmenize sebep olmak içindir.

zira hasta olmak her bünyede farklı koşullar gerektirir ve yetişkin birisi kendi koşullarını bilir ve kendi kendine gerekli önlemi alır. bunu her orta zekalı insan bilirken, sevgili kişi hala bıdı bıdı yapıyorsa samimiyetsizlikten ötesi değildir bu.

elinde bir yün çorap ''bilirim senin ayakların üşür'' derse işte o zaman mest eder.