bugün

dükkan açmak

çok sağlam olmanız gerekir. yeni açılacak iş yerinde en az 1,5 sene kar beklememek, buna göre hazırlığınız olması gerekir. yoksa güm diye patlarsınız.

örnek veriyorum giyim sektöründe kar oranları her ne kadar yüksek olsa da, günlük 2 bin tl'den aşağı para toplayamaz iseniz o iş yeri zarar eder. (dükkan kirası aylık 5k olarak hesap edilmiştir) ama bu sektörde çoğu kimse artık dükkanlardan değil de internetten alışveriş yapıyor. sizin bu rakamları ilk başlarda yapmanız zor olabilir.

pasta, börek işine girecekseniz hiç girmeyin. aldığınız malı satamaz iseniz ertesi gün o mal ziyan olur.

en mantıklısı tekel bayidir ama hem maddi anlamda hemde manevi anlamda çok sağlam olmanız gerekir. zira uzun süre beklediğinizden ve uğraştığınız insanlar belli olduğundan zor bir sektördür.

bilgisayar telefon işi de sanki öldü gibi. ben son 6 cep telefonumu ve 3 bilgisayarımı internetten aldım (inventus gibi sitelerden)

dediğim gibi arkadaşlar ilk 1,5 hatta 2 sene para kazanmayı beklemeyin. sağlam sermayeniz yoksa sonunuz hüsran olur.
güncel Önemli Başlıklar