bugün

türkiye ile avrupa yı karşılaştıran tip

Türkiye Ekonomisi Genel olarak iyi durumda Bu Binaların dairelerin arabaların hep sahibi var %5 lik bir kısıma bakarak Tüm Ülkenin ekonomisi kötü diyemeyiz Eskiden insanların sağlık sigortası olduğu halde Çoğu zaman tedavi göremiyordu eve gönderiliyordu hastane sıralarında vefat ediyordu eskiden ayağımıza giyecek ayakkabı zor buluyorduk dahada evvelden benim çocukluk yıllarımda ekmek bulamıyordu insanlar yokluk vardı kıtlık vardı imkanlar kısıtlıydı çeşitlilik fazla yoktu bir televizyon almak lükstü şimdi herkesin son model ceptelefonu bilgisayarı var eskiden insanlar açlıktan ölüyordu bu ülkede şimdi bakıyorum Devlet herkese sosyal yardım yapıyor karşılıksız hibe veriyor mesela geçim zorluğu yaşayan vatandaşa ücretsiz sağlık imkanı ve aylık belli bir miktar bedelsiz aylık para veriyor mesela çalışamayan işte engeli olan sakat vatandaşlara veya hiç durumu kimsesi olmayan vatandaşlara yaşlılara Şuan günümüzde bu yardımlardan faydalanan kişilerin haklarını ilk Rahmetli Erbakan Hocaefendi bu yardımları çıkardı onun öncesinde böyle bir yardım yoktu Bülent ecevitin zamanında Ülke ekonomisi çöktü çok zor sıkıntılı zamanlardan geçerek bugünlere geldik bugünlere gelmek öyle kolay olmadı Z kuşağı bilmez Çeken bilir o günleri yaşayan bilir Türkiyede hak yok hukuk yoktu bugünlere ben baktığım zaman şükrediyorum insanda biraz Allah korkusu varsa eline vicdanına koysun bir düşünsün bakalım yirmi otuz sene önceye birde günümüze baksın ona göre bir değerlendirme yapsın biraz vicdanı olan Kötü öldük bittik diyemez herkesin zaman zaman sıkıntısı olabilir herkesin oluyor hiçbirşey dört dörtlük olmaz ama Türkiye genel olarak bakıldığı zaman çok çok iyi yerlerde Allahın izni ilen 2023 itibari dahada iyi yerlere geleceğiz Ülkemizin önü açılacak şuan bu durumu gören ve daha iyi yerlere gelmemezi istemeyen bazı hazımsızlar ellerinden geleni ardına koymuyor ama bizde elimizden geleni ardına koymayacağız LA TAHZEN iNNALLAHEMEANA Allah bizimledir Allah doğrunun yanındadır sabredeceğiz 2023 te Şahlanacağız Biznillah....