bugün

bu ülkede bugün bir kadın yakılarak öldürüldü

ben türkiye cumhuriyeti adalet sistemine anlam veremiyorum ve allah kimsenin işini düşürmesin diye de ekliyorum.

daha yeni yemek yerken haber izliyoruz başakşehir'de üç kişi hareket halindeki araç içerisinden rastgele etrafa ateş açıyorlar ve şans eseri yolda yürüyen insanlara isabet etmiyor lakin bir sokak köpeğine isabet ediyor. hayvancağız yaralanıyor hastaneye kaldırıyorlar orada da ölüyor. bunu yapan şahıslar kısa sürede yakalanıyor ve adli işlemden sonra sizinde tahmin edeceğiniz üzere serbest bırakılıyorlar. düşünüyorum düşünüyorum yani böyle bir şey nasıl olabiliyor ben anlam veremiyorum. bunun gibi her akşam en az bir haber seyrediyoruz. hanımla saçımızı başımızı yoluyoruz böyle şeyler nasıl olabilir diye. bir şekilde kamuya zararlı yüzdeyüz bir insan var ve bu insan adli işlemden sonra salıveriliyor. kanun yapacaksın ya bu ne kadar zor olabilir. alkollü araç kullanan on yıl hapis, karısına fiziki-psikolojik zarar veren yirmi yıl hapis. bir insanı suçsuz yere öldüren ömür boyu hapis. kamu malına, hayvanlara zarar verenlere on yıl hapis. bu kararlara almak ne kadar zor olabilir. fiziksel olarak bir maliyeti yok hiçbir şekilde maliyeti yok. sadece kafa yorulup mesai harcanacak. bu kadar. buda vekillerin işi değil mi. meclis bu kararlar için yok mu. yazıklar olsun. tc vatandaşı olarak hakkım varsa helal etmiyorum. bu adaletsizliğe hakkımı helal etmiyorum. her zaman aynı haberler. dinlemekten, izlemekten insanlığımız adına vicdanımız adına utanır olduk. bu gözü dönmüşlere yol açan, yer açan, imkan tanıyan sistemin kendisidir. bu küçük bir çalışmayla düzeltilebileceği halde düzeltilemiyorsa ben hakkımı helal etmiyorum baştaki sorumlulara.