bugün

yerli otomobil

başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim otomobil/otomobillerdir.

yerli otomobil fikrine hiçbir zaman karşı değilim, yerli ve milli olan her şeye destek veririm. benim eleştirilerim bu arabaların italya'da üretilip yüzde 100 yerli diye tanıtılması ve olayın siyasallaştırılması.

neyse, bu yorumları daha önce yaptık.

ben otomobiller ile ilgili ilk izlenimlerimi yazacağım.

herkes genelde suv modelini beğenmiş.
ama ben sedan modelini daha çok beğendim.
görsel

bir de ben geri kafalıyım biraz, bu yüzden de elektrikli otomobile karşı soğuk duruyorum.
rampada çekmez, düzde basamazsın gibi geliyor bana.
şu sedan modelinin misal 2.0 tdci modelini yapsak ne güzel olur.

hatta benim gibi manyaklar için 2.2 veya 2.5 lt seçenekleri de sunulmalı. ama elektrikli istemiyorum ben. gaza bastığımda ses gelmeli, performansı hissetmeliyim, dizel olmalı. asfaltı yırtmalı altımdaki araba.

bir de ayna yok, ayna yerine kamera olacakmış. onu da istemem. ayna olmalı arkadaş. aynasız araba mı olur? kamera mamera bize gelmez.

arabanın döşünde bir sürü ekran var, ışıl ışıl pavyon gibi, bu kadar ekran fazla. 1 tane ekran bir de direksiyonun önünde kadran yeterli.
yani çok cafcafa gerek yok, konvansiyonel şeylere yönelin lütfen. fazla teknolojiyi sevmiyorum ben, bir de arıza olursa masrafı çok olur.

diyeceklerim bu kadar. ama illa ki 2.0 tdci modelini istiyorum. elektrik ney ya, arabayı fişe mi takıcaz?