bugün

karakomik filmler

Cem Yılmaz'ın ana akım denilebilecek çizginin dışında yapmaya çalıştığı film serisinin ilkidir.

Öncellikle belirteyim ben Cem Yılmaz filmlerinin pek çoğunu seven biriyim ama bu her filminden hoşlanacağım anlamına da gelmiyor.

Cem Yılmaz'ın deneysel denilebilecek işlere çaba harcamasına saygı duyuyorum ama her deneysel denebilecek işi beğeneceğim anlamına da gelmiyor.

Fazla uzatmadan belirteyim. Beğenmedim. ilk film derinliğe ihtiyaç duyan bir yapımdı ama buradaki iki film tek seans deneyselliği filmi kısıtlamış. ikinci film de güldüğüm yerler oldu. Hiç gülmedim yalanına saklanmam ama genel olarak Cem Yılmaz için vasattı.

Her filminde aynı oyuncular kullanması bana bir rahatsızlık vermiyor ama bu projede verdi. Çünkü ilk film dram, ikincisi ise komedi. En azından bu projede aynı oyuncu kadrosu filmlerden birinde olmamalıydı.

Gelecekteki serisi daha başarılı olabilir. Hayatta hiçbir zaman ön yargılı olmamak lazım ama bu hayatta aynı zamanda herkes eleştirilebilir olmalıdır. Cem Yılmaz'da bundan bağımsız değil bence.