bugün

akp nin sağlıkta yaptığı inanılmaz devrim

küçükken abim ilaç sırasına girerdi. kayseri'de yaşamış olanlar bilir, ilaç sırası muayene başlanmadan bir saat önce dış kapıya kadar giderdi.
annem muayene için sıraya girerdi -amaç sıra kâğıdı almak-. dedem(babam iş sebebiyle bir hafta olmazdı) doktor kapısında sıraya girerdi. bu şekilde sabah 7: 30 da gittiğimiz hastaneden 10:30 da çıkardık.

hastanelerde sıra bulmakta zorlanıyoruz evet ama e-nabız ve 182 de farklılık oluyor. e-nabız da sıra yok iken 182'den 10 gün sonraya sıra alabildim. mesela ortopedik durum varsa gidince orada da sıra bulabilirsiniz. yani her birim on gün beklemiyor.

5 yıldır istanbul'dayım. geçen gün kanuni sultan süleyman hastanesine gittim. yanlış yere almışım, sıramı doğru birimden yer bulup verdiler. 8:30 da gittiğim hastaneden 09:30 gibi çıktım.

benim eleştireceğim nokta ikisi acil(biri özel) üç muayeneye 39 lira para çıkması. aylık hayvan gibi sgk kesiliyor. geçen ay 2950 lira sgk kesintisi yapıldı. buna rağmen daha para vermemeliyim.

ayrıca hastanede sıra olayı düzeltilmeli. Adam baş ağrısı çekiyor, nöroloji de 20 gün sıra yok.