bugün

evlilik neden bu kadar zor sorunsalı

Evlilik ulkemizde geri planda kalmaya devam edecektir sebepleri gun gibi ortadadir. Is bulma/isten cikarilma korkusu vs. Her iki taraf istedigi kadar ozverili olsun ulke sartlari ekonomisi kulturu siyasi durusu bunlarin hepsi aslinda hic dusunmesek de evliliklere etkisi olan seylerdir. Birbirini seven iki insan evlenmeye hayati paylasmaya sorumluluk almaya karar veriyorsa birlikten kuvvet dogurmaktan baska senecek yok ulkemizde. Bunun disinda artik su ailelerin ac gozlulugu bitsin ya. Onu isteriz bunu isteriz kulturu bitsin gercekten. Sen kendi evladinin gozunu doyurmadigin icin evlenince senin kizin/oglun her neyse inanilmaz bir acgozlulukle herseye saldiriyor. Insanlar imkanlarinca bir hayat surmedigi ve sosyal medya baskisi yuzunden de olmadiklari oldurmaya calistiklari bir hayat yasamaya basladilar. Ozellikle yeni donem evlilikler iliskiler tamamen instagrama entegre neredeyse, uzuluyorum. Kendimden samimiyetle ornek paylasacagim, rahat ve konforlu bir cocukluk, genclik gecirmis biri olarak buyudum yasadim. Evlenirken esimle hesap kitap yaptik en makul olani secerek nikah yaptik sadece. Dugune harcayacagimiz anlamsiz paralarla almamiz gerekenleri alip borcsuz evlendik. Esimin annesinin fazladan birkac esyasini da evime aldim kullandim gidip yenisini almadim. Kullanilabilir ve temiz olmasi yeterliydi. Evlenirken ekonomiyi yonetmek elimizde olan biseydir. Su zamanda borcusuz evlenip akabinde borclanmayan nadir insanlardanim sanirim. Talepkar olmayinca nasil oluyorsa bazi seyler kendiliginden geliyor zaten. Ekonomik sikintilar olmayinca iliskide de yipranma olmuyor ama her kosulda en onemli sey anlamak kendini onun yerine koymak ve destek olmak tek bildigim bu'dur arkadas. Askimizi sevgimizi iki esyaya iki kaprise harcamayalim derim.