bugün

marmara üniversitesi

eğitim fakültesi beş para etmez diyenlere kanmayınız. bizzat beş sene okudum, halimden memnunum. hocalar kalitelidir ki birçok hocasını sık sık televizyonda konu anlatırken görebilirsiniz. osmanlı türkçesi eğitimi detaylı ve iyidir, alan derslerinin %90'ı fen-edebiyat fakültesi'yle ortak işlenir. dolayısıyla fen-edebiyat fakülteleri'nde verilen bilimsel çalışma odaklı bilgilerden mahrum kalmazsınız. eğitim bilimleri derslerine giren hocalar alan hocalarına nazaran epey gençtir. dolayısıyla çağdaş eğitim yöntem ve tekniklerini benimsemiş oldukları için sizleri de çağdaş eğitime ayak uyduracak öğretmenler olarak yetiştirirler. marmara üniversitesi'nin tek problemi bana göre kampüslerinde öğrencilerin vakit geçirebilmesi ve kendini geliştirebilmesi için yeterince sosyal faaliyete yer verilmemesidir. en basitinden mezun olduğum sene okulda bahar şenliği bile yapılmamıştı. göztepe kampüsü uzaktan bakınca toki binalarından oluşan taş yığını bir siteyi andırır, basıktır, estetikten uzaktır ancak kadıköy'e çok yakındır. kampüste sadece derslere girip cafelerinde biraz vakit geçirdikten sonra yürüyerek bile kadıköy'e rahatça inebilir oradan avrupa yakası'na geçip istanbul'un tadını çıkarabilirsiniz. 2013-2014'te ösym'nin çok düşük puanla öğrenci almasından dolayı şu anki son sınıfların öğrenci düzeyi biraz düşüktür. o yüzden son sınıfların öğrencilerine bakıp "allah'ım ben nereye geldim." demeyin. hocaların bilgisinden yararlanmaya çalışın. son senemde türkiye'nin başka bir güzel üniversitesinden öğrenci değişim programıyla fakültemize gelen ve kendi okullarında en iyi ortalamaya sahip olan öğrenciler eğitimi yarıda bırakıp kendi okullarına geri dönmüştü. gerekçeleri ise "hocaların anlattıklarını anlayamıyoruz. bizi zorluyor, ortalamamız düştü." olmuştu. yani okulun kalitesinden şüpheniz olmasın.