bugün

çaldırmasaydın kardeşim diyen polis

Polise olan güveni sıfıra indiren polis söylemidir. Antep otogarında arkadaşımın telefonu çalındı. Adamı tarif edebiliriz diyen 2 tanede otobüsten şahit var. Ha bu arada otobüs şoförü de niye bıraktın otobüsün içinde, otobüs polisi mi bekleyecek!?! Gittiğin yerde karakola git şikayetçi ol! Bilmem ne ne ne... bir ton kafa ütüledikten sonra arkadaşımın ses tonunu yükseltmesi ve yolcuların destek çıkmasıyla polis efendi gelir. Beklentimiz halihazırda 5 dk olmamış hırsızlık olayıyla alakalı tanıkları dinlemesi, eşgalini tarif ettirmesi vs. Olan neydi biliyor musunuz? "Kardeşim sen niye telefonunu bırakıyorsun otobüste?" ,"şoför muavin demedi mi bırakma diye?", "çaldırdıysan ben ne yapabilirim?", tabii herkes otobüsten bağırıyor yahu sen polis değil misin?? Adamın cevaba bak sen "ben tek polisim, ben ne yapabilirim ki? Gittiğin şehirde şikayetçi olursun" yahu adamı tarif edelim çok uzaklaşmış olamaz yakala?bu şahitleri nasıl bulacağım? içinde kart bilgilerim kayıtlıydı polis bey!? "Çaldırmasaydın kardeşim öyleyse!"

Çok güzel değil mi yahu, polislere bak. Birde bağıra çağıra, edepsiz bir şekilde...
Ben onun derdini biliyorum. Otobüs gideceği yere geç kalırsa ceza ödeyecek, bu da bi ihtimal laf yiyecek. Yada hırsızlarla beraber. Yazıklar olsun.