internet alışverişi ve dikkat edilecek hususlar

 1. 1.
  Firma ismi vermeyecem ama geçenlerde biraz aciliyeti olduğundan bir firmadan bire bir görüşerek 242TL’ye Harici bellek aldım. Daha sonra internetteki en ucuz fiyatına baktım 209 TL. idi. Yaklaşık olarak 2008 yılından beri internet alışverişi yapan birisi olarak Ayaküstü 33 TL. zarar ettiğimi fark ettim ve üzüldüm. Belki bu rakam size çok önemsiz gelebilir ama atalarımız “damlaya damlaya göl olur” demiş. Daha pahalı ürünlerde farkında olmadan çok büyük zararlar ediyoruz.
  Malum Devrimiz bilgi, bilişim ve dijital teknoloji çağı. Yaşadığımız şehirlerdeki firmalar fiyatlarını internet fiyatlarına entegre etmediği sürece bence artık top yekün internet alışverişine yönelmeliyiz.
  Bir ürünü aciliyet sebebiyle ille de yüz yüze görüşerek alacaksak muhakkak internetteki fiyatlarını araştırıp internet fiyatını mutlaka oradaki satış yetkiline hatırlatmalıyız, Şayet size teklif ettiği afaki fiyatta direniyorsa alışveriş yapmamalıyız, ürünü internetten getirtmeliyiz.
  internet alışverişinde ise dikkat edeceğimiz pek çok husus vardır. Öncelikle iletişim adresi, telefonu ve maili açıkça belli olmayan sitelerden ürün almamalıyız. internet bir nevi serbest rekabet piyasası gibi olduğundan bir ürüne ait çok farklı fiyatlar bulunmaktadır. ürün almadan önce ürünün değişik internet sitelerindeki fiyatlarını muhakkak incelemeliyiz. En ucuzunu bulmak için ise https://www.akakce.com/ ve https://www.cimri.com/ sitelerinde arattırmalıyız. Bu iki sitede ürünlerin satıldığı tüm yerler fiyatlarıyla birlikte sıralanmaktadır. Böylelikle en ucuz hangi sitede ise oradan almalıyız. Kalın sağlıcakla.
  0 ... hunter08