bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Sen doğdun ya;

imanın şartları vardır bilirsin.

seni tanıdıktan sonra bana en yakın gelen (Allah'a imandan sonra) 'meleklere iman' oldu sanki.

günlerden salıyı, aylardan haziranı, şarkılardan herhangi birini, kitaplardan ne olursayı, kadınlardan da seni sevecektim artık.

seni sevdikten sonra kiraz sapının mucizevi etkisine, boş konuşmanın da insana iyi geldiğine inanacaktım.

genç sevgililer adlarını kumlara yazacaktı, deniz o yazıları yüreğinde tutacaktı.

dünya küçülecek, hayat veresiyeden vazgeçecekti.

gün doğmadan uyananlar uykularına doyacak,
sigaraya başlayanlar sigarayı bırakacaktı.

rüyalar kayıt altına alınacak, sabahına tekrar izlenecekti.

üşümek insana, titremek hayvanlara has olacaktı.

Buzullar daha az eriyecek, gözyaşlarına dönüşecekti.

bugünün tüccarları, yarının matbaacısı olacak, sana duyduğum sevginin kitabını yazacak, 30. baskısını basacaktı.

bir gün iskenderiye'de bir gün meksika'da bir gün de hatay'da uyanacaktı dostluklar.

dünya turuna senden başlayacaktı 'umut'lar.
aynı yöne gidip yine sana dönünce hem sana olan sevgisini hem de dünyanın yuvarlaklığını ispat edecekti kaşif 'umut'lar.

pazartesi sendromu tarih olacak, sensizlik sendromu başgösterecekti.

Bu sendromun çaresini arayanlar yeni bir bilim dalına ulaşacaktı.

önyargılar yıkılıp cam gibi parçalanacaktı. Parçaları sığ beyinlere saplanacaktı.

sinirliyken gülmeler olağan, gülerken ağlamalar sıradanlaşacaktı.

sen doğdun ya;

yalnızlıklar umursanmadan yaşanacaktı.

dünyalar sonsuzlaşacak, ışıklar ışınlara, ışınlar güneşe dönecekti.

boncuktan yapılma kolyeler boynunu süsleyecek, boynun şenlenecek, gözlerim hep teninde kalacaktı.

sokak kavgaları muhabbetle bitecek, başlangıçlar anlam kazanacaktı.

şairler şiirlerinde az biraz senden bahsedecek, bundan sonraki yaşamın önsözleri ise 'sen' kokulu olacaktı.

sivrisinek sokmaları senin sarılmalarına dönecek, uzay yolculukları hep sana olacaktı.

sen doğdun ya...

Hayat 'umut' oldu benim için.

sana baktıkça dünyam değişti ve kimsesizliğim yalnızlığa evrildi.

sen aklıma her geldiğinde 'sen' doldu içim. haliyle yalnızlığım da savruldu kimsesizliğim de.

yol üzerindeki her bir ağaç ve her bir taş şahit ki sen doğdun ya ben de doğdum...

sen doğdun ya...

Doğum günleri daha bir anlamlı oldu.

Mutlu yıllar...