bugün

ilk aşık olduğu kişiyi unutamayan insan

Başlığa bakınca aklıma gelen kişidir. Güldüm kendi kendime. Yıllardan 90 ların sonu. Nasıl salağım afili bir aptalım o zamanlar. Bir hatun geldi okula lisedeyim. Ebru adı soyadı da hatırlıyorum da söylemeyeyim. Kepçe kulak esmer bir hatun görünce çarpıldım. Böyle salaklığım üçe katlandı. Aşık olmuşum nasıl aşığım ama babamın büfesinde bira kokusu eşliğinde akrostiş şiir yazıyorum ciddiyetim hiçbir armatörde yok. Uykusuzum geceleri sürekli onu düşünüyorum. Öyle beklediğimiz bir manzara da değil ama genel huyum ben hatunda tavıra aşık olurum. Onunda tavırları çok naifti. Bir gün gaza gelip gidip açıldım hatuna sen kısasın dedi boyum kısaymış. o zamanlar 1.48 im tabi düşündüm böyle bir aşk büyürken içimde nasıl olurda boyumun kısalığı kıstas olabilirdi. Ben nerdeyim sen neredesin diye düşündüm. Hiçbir şey diyemedim galiba kısa olmak aşka engeldi diye düşündüm. Sonra bütün yaz basket oynadım boyum uzadı. Salaklığım devam etti o başka bir okula gitti. Sonraları geçti bu his. Güzeldi ama en temiz hislerim onun için düşündüklerimdi. Zaman ilerledi ben değiştim serseri ve piç oldum. Kusura bakmayın size köpek muamelesi yapmayı sizden öğrendim sevgili hanımlar. Öteki türlü ben sizin için salaktan öte değildim ama işler çok değişti artık.