bugün

sözlük yazarlarının rüyaları

Kalabalık Bir sınıftayım. Sınav yapılacağı için kendime yer bulmaya çalışıyorum. En arkaya geçebileceğimi söylüyorlar, ışıklı bir taraf olmamasına rağmen belki kopya çekerim umuduyla oturuyorum sıraya. Kağıtlar dağıtılmadan evvel elimdeki müsveddelere bakıyorum, belki aralarında bilgi kırıntısı vardır, en kötü ihtimalle işlem yaparım üstüne diyorum. ışıklar yanıyor ve loş olan bölümler de aydınlanıyor. Sonra önümde oturan iki genç adam kağıtlarıyla birlikte arkalarını dönüyor, bana doğru oturuyorlar. Bana bir şeyler soruyorlar, "believe me, i don't know" diye karşılık veriyorum. Bu iki genç adam zırvalayarak sınav süremi pekâlâ çalmayı başarıyor. Sınav bitiyor ve ben yapmayı unuttuğum soruların puanlarını duyunca kahroluyorum. Neyse ki bütünleme var diyorum. Elime final sorularının olduğu kağıt geçiyor, kağıda şöyle bir bakıyorum neleri yapmayı unuttum diye. Soruları gördükçe ve yapamadığımı, o iki gerizekalının beni oyaladığını düşündükçe kahroluyorum. Bir yandan da final soruları elimde olduğu için bütünlemede yüksek puan alabileceğimi düşünerek seviniyorum. Daha sonra kağıtta "ifana solio" diye bir terim gözüme çarpıyor, gerçek hayatta bu terimi ne bir yerde duydum ne de gördüm. Uyanıyorum, hemen google a aratıyorum ifana solio'yu. Sahiden öyle bir şey varmış. Çok ilginç bir rüyaydı vesselam. Daha önce bilmediğim bir şeyi rüyada görmek ve daha sonra bunun gerçekte de var olduğunu öğrenmek enteresan bir duygu.