bugün

kişisel gelişim kitaplarının tırt olduğu gerçeği

bir de şu analiz işine bir örnek vereyim içimde kalmasın.

mesela şu an ülke ekonomisi pekte normal seyretmiyor, dolardaki iniş çıkış ekonomide yarattığı darboğaz devletin kasasında para ihtiyacı doğuruyor, e bu kasaya parayı devlet vergiden sokmaya çalışacak illaki, ve gördüğünüz üzere hafif hafif dokundurmaya başladı, devlet bu gibi durumlarda zammı bir anda sokmaz hafif hafif geçirir ki millet uyanmasın duruma, "noluyo lan yoksa ekonomi kötü mü" diye bi çığırtkanlık başlamasın diye gözden ve gönülden ırak tüketim ürünlerine (sigara ve alkol) misliyle geçirir vergiyi ki yapamadığı zamların acısı çıksın.

mesela şöyle bir günde tütün satan bir dükkan açmak (elinizdeki imkanlar hayat vaad etmiyorsa) doğru ata doğru zamanda oynamaktır ki, türkiyede tütün satışı %150 ye yakın artış gösterdi benim gözlemimde. ayrıca bende tütün içiyorum tütüncü abinin yüzünde güller açıyor bu sıralar müşteriye ayrı bir sevgi saygı gösteriyor, hatta kendinede sordum bütün esnafın öldük bittik gidiyoruz dediği ortamda, işler çok iyi dedi o ne idüğü belirsiz gülümsemesiyle.

siz yinede ytd.