bugün

sözlük yazarlarının rüyaları

rüyamda tanımadığım bir apartmanda tanımadığım bir ailenin evindeyim. ailede 4 kişi var. annelerini görüyorum. büyük erkek kardeş, ortanca kız kardeş bir de en küçük erkek kardeş var. ben de tepelerden bir yerden evin içinde olan biteni izliyorum. kamera misali. apartman uzun bir apartman ev de üst katlardan birinde. evin en küçük çocuğu piyano çalabiliyor. evin duvarlarından bir tanesini camla kaplatmışlar, önünde de üç tane piyano duruyor. herkes salondayken çok şiddetli bir sarsıntı oluyor. anne salonun kapısına koşuyor çığlık çığlığa. büyük erkek kardeş koridora koşuyor. küçük kardeş ağlayarak annesinin yanına gidiyor. bina ortadan ikiye ayrılıyormuş gibi hissediyorum ve bizim bulunduğumuz kat sağa doğru eğilmeye başlıyor. eşyalar o yöne doğru kaymaya başlıyor. cam duvarın önünde de ortanca kız kardeşi görüyorum. ne yapacağım diye bakarken piyanolardan bir tanesi üstüne doğru kayıyor, kızı da ezip cam duvarı parçalayıp aşağı düşüyorlar. üzerlerine de bina yıkılıyor zaten. ben hala yukarıdan izleyebiliyorum ama. olay bittikten sonra da kayıplara bakıyorum. sadece o kız kardeş ölmüş depremde. diğer kardeşler ve anne hayattaymış. nasıl oluyor bilemiyorum.
sonra sahne değişiyor tam başka senaryoya dalacakken uyanıyorum.

kriter belirtip aratılmıyor da, enteresan.