bugün

dinden soguma nedenleri

(bkz: dini irdelememek)
bilmemek demiyorum dikkat!
irdelememek diyorum...
islam dini insanlar ve cinlerin bu dünyadaki hayatlarını düzenlemek, ahirette ebedi saadete kavuşmalarını sağlamak için indirilmiştir.
akıl verilmiş, okuyup anlayasın diye.
irade verilmiş, inanıp inanmayasın diye.
her koyun kendi bacağından asılacak.

dini istismar edenlerin yüzünden dinden soğumak yerine dine dahada sarılıp farkını belli etmek allah katında hoşbulunur.
allah insanları mahşerde sorgularken "neden iman etmedin?" sorusuna verilecek cevabın "fetullah yüzünden, rte yüzünden, türbanlı kadınların yüzünden, şunun yüzünden bunun yüzünden vs vs vs..." olması durumunu alah değerlendirmeyecektir.

basit bir örnekle gerçek hayata uyarlayalım..

sınıfın bir öğrencisi sınıfta kalır ve hoca sorar " neden çalışmadın?" diye...
öğrencinin cevabı şudur;
-hocam ben şu öğrenciye gıcık olduğumdan dolayı çalışmadım.onun yüzünden dersten soğudum ve sınıfta kaldım.
burda hangi hoca bu sebebi geçerli sayıp söz konusu öğrenciye sınıfı geçme imkanı veirir?.

sen dinine inanıyosan dinini yaşa! kişilerin hataları yüzünden sistemden soğumak ancak cahillikle olur.

hayatında kuran'ı kerimii bikere bile okumamış insanlar neye itiraz ediyor bunuda anlamıyorum.
bazılarıda nur cemaati yüzünden islamiyetten soğuyarak pire için yorgan yakmaya kalkıyor.
hiç bir cemaat yada tarikat islamiyetin ta kendisi değildir.
islamın ta kendisi kuran dır, sünnettir, evliyaullahlardır.

bir türbanlıyı uygunsuz durumda görüp dinden soğuyanada birkaç şey söylemek isterim.
nice babalar var üvey kızına tecavüz ediyor.
babandan soğuyomusun?

nice analar var evladını sokağa atmış.
anandan soğudun mu?

nice insanlar var cinayet işlemiş, 70 yaşındaki kadını öldürüp ölüsüne tecavüz etmiş, karısının suratına kezzap dökmüş.
insanlıktan soğuyomusun?

bu tür sikko sebeplerden islamiyetten soğuyan arkadaşlarıma naçizane önerim;

kötü örneklere bakmak yerine iyilerini seçelim..

peygamberin hayatını ve hoşgörüsünü okuyun bunu örnek alın.
sahabe-i kiramı okuyun. çariyar-ı güzini okuyun.
evliyaullah ı okuyun.
kuranı okuyun.
türbanlının seks vidyosunu değilde gidin bişr-i hafii nin hayatını izleyin.