bugün

kürtçe bilen kamu görevlileri istiyoruz

Türkçe bu ülkenin remi dilidir. Ya da şöyle diyelim ben kafkasyalıyım çerkesce ve abazaca konuşamıyorsan sana ekmek yok o halde. Beğendin mi nasıl? Bütün dünya kültürel anlamda birbirine entegre olurken kürtlerin sürekli olarak benim kültürüm bilinecek benim dilim konuşulacak tavrından nefret ediyorum. Aç karnını doyurmayan devlete sor hesabı. Seni de türkü de aç bırakanlara sor. Aptal aptal şeylerle gelmeyin artık. Konuşacaksınız türkçe. Bu ülkede okumayı yazmayı türkçe öğretiyorlar gerekirse okulda öğreneceksin 8 senede öğrenemiyorsan bir sıkıntı vardır. Kimse sen konuşuyorsun diye o dili konuşmak zorunda değil keza bu benim için de geçerli ancak türkçe resmi dildir eğer kamuyla işin varsa bunu öğreneceksin. Bu bu kadar basit kalkıp ırkçılık falan demeyin taşadığın topraklarda geçerli dili öğrenmemekte konuşmamakta bu kadar ısrarcıysan kendi dilini konuşabileceğin ırak' a gideceksin zira orada resmi dil kabul edildi k. Irak bulunmaktadır. He bir de ezilmiş gibi davranıp sürekli her fırsatta mehmetçiğe kurşun sıkmanız da ayrı konu. Bu işleri geç. Anlamsız ırkçı temennisi.
güncel Önemli Başlıklar