bugün

15 temmuz 2016 darbe girişimi

bu konudaki ilk yazım, devamı gelecek.

Bu ülkede askerliğini yapmış her türk vatandaşı erkek bilir ki komutan ne derse onu yaparsın. Hiyerarşik düzende; Er rütbesinde olan bir asker bile çavuş ne derse onu yapmak durumundadır aksi halde cezalandırılır. Olan olaylara bakacak olursak, rütbesi en fazla astsubay üstçavuş olan (öldürülen askerlerin fotoğrafında mevcut buyurun; görsel ) bir askerin HALK(!) tarafından şehit edildiğini görüyoruz. Askerliğimiz denizci olarak yaptım lakin bizim birliğimizde en azından astsubaylar arasında hiyerarşik bir duruma şahit olmadım fakat kara birliklerinde astsubay üstçavuş, bir üst rütbesindeki astsubay kıdemli üstçavuşun emrini harfiyen yerine getirmek zorunda. Astsubayı geçtim, daha ne olduğunu anlamayan hiçbir şekilde olanların farkında olmayan askerin kafasını kesen bir akp seçmeni ile karşı karşıyayız. Linç girişiminde yer alan akp yandaşları rütbesi sadece er olan bir askerin boğazını kesiyor. Artık söylenecek bir söz, edilecek bir laf kalmadı bu ülke için. Hiyerarşik düzende öl dese ölmek zorunda olan alt tarafı sadece 365 gün askerlik yapan bir erin kafasını kesmek nedir? Işid sempatizanlığını geçtim bu artık ışidin kendisidir. Artık anlıyoruz ki ne ikinci bir gezi, ne devrim hiçbir şey mümkün değil. Sokağa bizler çıkmış olsaydık ve karşımıza bu insanlıktan nasibini almamış insanlar gelseydi bizimde kafamızı kesecekler, bizi de linç edeceklerdi. 2007 E-muhtırasından bu yana mağduru oynayamayan akp artık 2030 yılına kadar mağduru oynayıp bu ülkede istediği gibi at koşturacak, yargıyı, askeri, tüm muhalif kesimleri yanına çekecektir. Unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti halkındır, anayasada belirlenen maddeler gereğince kimse bu ülkenin sahibi değildir. Dün, cumhurbaşkanı açıkça tekrar tarafsız olması gereken yerde anayasal suç işleyerek tüm akplileri ilçe ve il başkanlıklarına davet etmiştir. Bu şartlar altında bu ülkede muhalefet artık imkansıza yakın bir hal aldı. Doğuda şehit düşen askerin batıda kafasını kesen akp seçmeni şu saatten sonra gözümde sadece zavallıdan ibaret acınası, insanlıktan nasibini almamış ve din kıstasında ise kesinlikle müslüman olamayacak niteliktedir.