bugün

çocukluk anıları

kardeşimle yaşlar birbirine yakın olduğundan dolayı çok iyi anlaşırdık.. her şeyimizi paylaşırdık tabi arada kavgalarımız da olurdu ama olur o kadarcık.. bahçe de horozlarımız vardı onlar da vakit geçirirdik çoğu zaman onlara dondurma, sevmediğimiz yemekleri, falan filan verirdik bir de çiğ et verirdik çiğ et onları daha da vahşileştirirdi ama bize hiç bir zaman saldırmadılar bahçeye yabancı kişileri sokmazlardı hatta bir sabah uyandığımızda bahçeye üç dört tane koca koca köpekler girmişti iki horoz o köpekleri resmen savaşarak hakladı ben bizimkiler ölecek diye çok korkmuştum sonuçta kaybeden taraf köpekler oldu sanırım çiğ et yedirmenin tek olumlu tarafı buydu yoksa çoktan bizimkiler gitmişlerdi öbür dünyaya.. memur çocuğu olmak ayrı bir güzel hele bir de anne de çalışıyorsa hiç akşam olmasını istemez türlü türlü yaramazlık yapardık.. annemin kıyafetlerini giyip gelinliğini ayakkabılarını giyip evcilik oynardık bir de makyaj yaptık mı tam olurdu.. sonrasında öğretmencilik doktorculukta cabası.. mahalleden arkadaşlarla toplaşıp ip atlama yakan top sek sek körebe oynardık.. yazın günde 3-4 kere dondurma yerdik hiç hasta olmaktan da korkmazdık haa.. bakkaldan en sevdiğimiz cips tombi, çerrezza yı alıp yerken türlü türlü dedikodular yapardık.. okul çıkışların da mutlaka meybuzlarımız eksik olmazdı.. ve atari yeri asla dolmayacak oyun kimi zaman kavga ederdik kalk biraz da ben oynacağım derdim kalkmazdı çoğu zaman gıcık.. gıcıklık olsun diye keltoş dedemizin uyurken kafasını kırmızı kaleme boyayıp sokağa çıkıp rezil olmasını sağlardık.. gece geç saatlere kadar korku filmi izleyen tek çocuk bizdik sanırım.. geceleri boza diye anıran bir amca gecerdi geç saatler de çok korkardım ondan sanki gelip kaçıracakmış gibi gelirdi.. izlediğimiz yabancı diziler çizgi filmler hepsinin yeri apayrı ben de.. sonra yine geceleri tutti furtti seyrederdik.. mezzeke diye dansözleri açıp dans ederdik.. dönemimim şarkıları şarkıcıları da çok iyiydi bir daha gelmedi böyle şarkılar piyasaya.. adam olacak çocuk adlı programı, tolga abi hugo izleyerek büyüdük biz yaa işte öyle.. ammada yazmışım yaa töbe yarabbim biraz karman çorman oldu ama neyse yeniden yad etmiş oldum bu sayede..
neyse sonuç olarak çocuk olmak çok güzel bir duygu saf masum ve temiz hele de 90 lı yılların çocuğu olmak apayrı bir ayrıcalıktır tarif edilmez yaşanır.. keşke o yıllara tekrar dönebilsem.