bugün

3 5 nöbetini tutarken saatlerin geri alınması

gece tutulan nöbettir. yer ve coğrafya itibariyle hayli zorluk veren görev. başkasının başına gelmez inşallah.

şöyleki bizim yattımız koğuşta silahlar ayaklarımızın dıbınde durur botlarda hemen gıysılerımızın olduğu dolabın önunde dururdu koğuşun ortasında kömur odun artık ne varsa yanan soba vardı ama gecelerı gercekten kalorıfere yakın değilsen cok soğuk olurdu. insan cok soğuk oluncada yattığı yerden kalkamıyor. zaten silah soğuk sen desen uykusuzsun daha gidecen dağın başına. bızım ast gelır uykudan olsan bıle koluna dokunurdu. 45 dk önceden kaldırırdı . yaw bu adamın şu uyurken karanlığın ıcınden gelıp koluma dokunması varya bazen aklım başka yerde oldumu cok ürkuturdu benı .

içimden o dokununca acaba baskınmı yedık teröristmi girdi koğuaş boğazımı kescek psikolojide bozuk olunca böyle şeyler aklıma gelıyordu. şimdi benim askerlığımı yaptığım yer öyle bır yer kı ruzgar esınce ses cıkarıyor bı zamandan sonra uğultuya alışıyorsun bazen dıyordum kı bızımle konuşmak mı ıstıyor ruzgar nedır .

ast geldı koluma dokundu. yavaşca kalktım ranzalar cızırtıyor. potları aldım hemen techızat falan yuklendık yola, kardeşim kar var bıraz ama yolu bızım arac aydınlatıyor onun harıcınde ışık yanan yer yok sankı bı karanlığın ıcınde kaldık gıdıyoruz . neyse nöbet değişimi yaptık, beni orada bırakıp giderlerken baktıp uzakta ışık yavaştan sönüyor sende ışık yakamıyon kendı yerınde ampul gıbı parlarsın 1 km den. lan dıyorum ruzgar kurt sesını boş ver şurdan adam cıksa adam olduğuda mechul ınmıdır cınmıdır cobanmıdır yaw coban adamsan ne gece saatı cobanlık yapıyorsun kardeşim git cadırın yat aşa. uzaktan bı cıngırak sesı duyuyorum bıde ayak sesı karı adam ezıyor cırt cırt ses gelıyor gece göruşuyle baktım adama koyunlar kendısı vadıde gıdıyor. ama ben de bır şüphe uyandı cunkı coğunlukla terörist falan varsa giriyor koyunların arasına eğiliyor kuleye 300 metre kala basıyr senn kulebeye mermıyı benım olduğum yerde mubarek kaş, aşa doğru atlasam montu acsam paraşut gıbı bı 200 metre suzulurum sonrası kayalar.

o akşam coban oraya gıttı buraya gıttı yemınlen adama etmedığım kufur kalmadı ihtiyacımda gelmıştı yapmadım lan anıde ateş eder sıkış bıkış gece orada öyle kaldığımı hatırlıyordumda cok zordu sılahlada atamıyon doğru askerı mahkemeye götunden kan alırlar. sabaha doğru dedım şu nöbet bitsin şu adamın ebesını s.cm bızım cip beni almaya geldiğinde de adamı bulamadım lakın içimde büyük yara kaldı ondan sonrada coban gördummu bi kötü olurum hep.