bugün

mersin forum alışveriş merkezi

mimarı kim bilmiyorum fakat kesinlikle fonksiyondan çok estetiğe önem verdiği ortada. forum estetik olarak doyurucu bir alışveriş merkezi olsa da *, bir nevi açık hava çarşısı havası katsa da, otoparkı büyük sıkıntı. kapalı otoparkları güvenliği tam anlamıyla sağlayabilecek yeterlilikte değil.

tam anlamıyla ne amaçla yapmışlar bilmiyorum ama nokta alışveriş yapmak isteyenler için sıkıntılı olabilir. örneğin ne alacağınıza önceden karar verip hemen gidip almak istiyorsanız sorun yaşarsınız, baya bir yürütür sizi. eğer gezinmek dolaşmak vs. için gidecek mağaza mağaza dolaşacaksanız ise ben bunu forumdan daha iyi sağlayacak bir alışveriş merkezi görmedim daha. tabi bu yönükle tikky yuvası olacağı garanti gibi...

yine de bence çok güzel bir tasarıma sahip olan gerçekten güzel bir alışveriş merkezi. yöresindeki en büyük rakibi adana real avm'ye 5 boy fark atar, fakat sanırım mersin'e biraz fazla burası. mersin küçük bir şehir. nitekim zaten mersinlilerden önce adanalılar gidip görmüş test etmiştir bu mekanı. yazın yazlıkçıların durak merkezlerinden olacağı da garanti gibi...