bugün

senden bir bok olmaz diyen baba

Onu utandirmaniz için diyordur. Onu bir utandirin sonra sizi takdir eder. Fakat yine dunyalari beklemeyin amk baba bu agziniza her daim sicacak alismalisiniz. Hele bir de araya ozlem giriyorsa iyice yumuşar sonra haftada en üç gun yanina ugrayip ana baba kuzuluğu yapabilirsiniz. Tabii arada bir siktir lan yavşak şeklindeki tepkileri devam eder. Nitekim hayat devam ediyor siz degisiyorsunuz buyuyorsunuz fakat hep kendinizi son halinizle goruyorsunuz. Goruyoruz. Mesela beş ay oncesi on ay oncesi on bes ay oncesi yirmi ay oncesi bir araya gelse muhtemelen dort farkli insan cikar ortaya. Biz kendimizi he ben buyum diye biliyorken o adam babamiz canimiz kanimiz bizi her halimizle biliyor altimiza isedigimiz gunleri, okuldan kaçmalari, ilk sevgili heyecanlarimizi, defter aralarina karaladigimiz siirleri, bisiklete binmeyi ogrenmemizi, yuzmeyi ogrenmemizi, karnede üç zayif getirmelerimizi. Beyler her baba malini biliyor. Birakin ne diyorsa desin cani sağ olsun da arada bir fircasini atsın. Özleyince anlarsiniz. Tabii ozelemeden anlayanlara ne mutlu da o bana nasip olmadi. Neyse buradan babama selamlarimi yolluyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar