bugün

komsu çocuğunu över.
cevheri görmüştür.
Babalar kolay kolay böyle demezler. Dediklerinde ise genellikle haklı çıkarlar.
Hep derdi sinirlenince ama sonra hem bana bakma derdi.
zamanında babası da aynı şeyi ona söylemiştir.
oğluna senden bir bok olmaz diyenlerin geneli ay sonunu zor getiren babalardır.
genelde durumu iyi babalar demez bunu. nasıl olsa zamanı gelince oğlu iyi veya kötü işlerini devam ettirecektir.
Oğlunun ne mal olduğunu biliyordur.

(bkz: mal tohumu)
................
onun babası haklı diye,senin babanda haklı çıkcak diye bir kaide yok.herşeyi geçtim kendi hayatın o 5 para etmez hissiyatı kendin için hissetmiyorsan problem sendedir.çabala bir yerlere gel.baban anan ne dediği umrunda olmasın.
iltifat etmiştir anlamamış Zekasız.
Olmaz oğlum bk olcam diye Zorlama kendini.
açık sözlü babadır.
ağlatacak olan babadır.
haklıdır.
ciddiye alınmamalıdır. o içindeki çocuğa diyor sen üzerine alınma genç.

kendisiyle ergenlikten kalma sorunları olan babadır. hoş görün.
Türk bir babadır.
Benim abim degildir zira yegenimi cok sever neden hala yurumuyor diye kiziyorum o kucuk daha cok kucuk diyor aciya aciya soyluyir bendde diyorum dert etme yak bi sigara son cumle yalan.
Onu utandirmaniz için diyordur. Onu bir utandirin sonra sizi takdir eder. Fakat yine dunyalari beklemeyin amk baba bu agziniza her daim sicacak alismalisiniz. Hele bir de araya ozlem giriyorsa iyice yumuşar sonra haftada en üç gun yanina ugrayip ana baba kuzuluğu yapabilirsiniz. Tabii arada bir siktir lan yavşak şeklindeki tepkileri devam eder. Nitekim hayat devam ediyor siz degisiyorsunuz buyuyorsunuz fakat hep kendinizi son halinizle goruyorsunuz. Goruyoruz. Mesela beş ay oncesi on ay oncesi on bes ay oncesi yirmi ay oncesi bir araya gelse muhtemelen dort farkli insan cikar ortaya. Biz kendimizi he ben buyum diye biliyorken o adam babamiz canimiz kanimiz bizi her halimizle biliyor altimiza isedigimiz gunleri, okuldan kaçmalari, ilk sevgili heyecanlarimizi, defter aralarina karaladigimiz siirleri, bisiklete binmeyi ogrenmemizi, yuzmeyi ogrenmemizi, karnede üç zayif getirmelerimizi. Beyler her baba malini biliyor. Birakin ne diyorsa desin cani sağ olsun da arada bir fircasini atsın. Özleyince anlarsiniz. Tabii ozelemeden anlayanlara ne mutlu da o bana nasip olmadi. Neyse buradan babama selamlarimi yolluyorum.
Seni kimse sevmez diyen babadan daha iyidir bence.
Benim babamdır.
Kendisi sadece para verir ve durumdan şikayet eder.

Bir günde benden memnun olsan ya. Ölür müsün?

Lan babam halleder diyeyim. 2 laf anlatayım, derdimi anlatayım. Yok be ulan. Evde adamdan kaçıyorum ya.
Derdimi anlatacağım kimsem yok.
Kız arkadaşım var. O bana aşık, ben ise bağlıyım. Tutsun beni kaldırsın bulutların üstüne. Üzülmek istemiyorum. Artık gerçekten iç çekmek istemiyorum.
Yoruldum, dinlenemiyorum çünkü bir kere hayata geldim. Hatalarıma her gün yenisi ekleniyor. Ama ben ilk defa yapıyorum bunları.
Benden önce, aynı hataları olmasa da aynılarını yapan tek adam var. Babam. Beni üreten...
Ama neden böyle?
Sanki pişman. Bazen öyle davranıyor ki, keşke peçeteye boşalsaydım der gibi. Bazende yapmacık sevgi. Benim rehberim yok. Acıtasyon yapmak istemiyorum. Fakat ben duygusalım. Ağlamasam da, yenildiğimi söyleyebildiğim tek insan kız arkadaşım.
Umarım ben babam gibi bir baba olmam.
Ama yine de sağol baba. Sadece bana ilgi göstermekte geç kaldın biraz.

Ben artık 21 yaşındayım.
samimi bir tespit ortaya koymuştur. evet.
kendisinin nasıl bir "baba" olduğu da hesaba katılarak haklılığı tartışılması gereken babadır. zira "baba" gibi babaysa eğer elleri öpülmesi gerekir ve doğru tespittir.
zikindirik bi babadır, kendisinden iskele babası bile olmaz.
biraz sakinleşince "sen adam olacaksın da ben görebilecek miyim bakalım." der.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
dolaylı olarak "bi an önce hayatımı sikmeye ne dersin?" diyen babadır, kaşınıyordur.
böyle düşüneyim ki, utanmaya razıyım, gaza gelsin, adam olsun, düzgün insan olsun oğlum, diye düşünen babadır.