bugün

kıyıya vuran suriyeli çocuk cesetleri

bu çocuk şimdi öbür tarafta, küçük olduğu için herhangi bir sevap-günah sorgulamasına gerek kalmadan, direkt cennete gidecek değil mi?7

o çocuk yaradan a ve meleklere şöyle haykırsa: "ben yaşamak istiyordum, çocukluğumu yaşamak, okumak, bir işe girmek, bir eş bulmak, çoluk çocuk sahibi olmak, hayatla cebelleşerek günahımla sevabımla en az 70 sene sonra karşınıza gelmek istiyordum. neden bu yaşamı bana vermediniz? neden doğduğum toprakları savaş ortamı haline çevirdiniz, o başbelası petrol benim doğduğum bölgede olmasaydı da, ben de adam gibi yaşasaydım, o petrol neden var? neden ben ve ailem göç etmek zorunda kaldık ve o sularda boğulduk? verin cevabını hadi..."

dese yaradınımız ve melekler ne diyecekler acaba? "senin kaderin bu, eeee şimdi bazı insannların kaderini böyle belirledik, eeee şey şimdi biz gönderdiğimiz kitaplarda ve peygamberlerde bunu belirttik aslında, eeee şeyy yani yavrucuğum şimdi sen 3 yaşında öldüğünden bunları bilmiyorsunn, eeee kem küm küt..."

çocuk: "o zaman yaşatsaydınız da öğrenseydim, ben gidiyom ya anlaşıldı sizden hayır yok..."

(bkz: allah a inanmak ama güvenmemek)
güncel Önemli Başlıklar