bugün

kıyıya vuran suriyeli bebek cesedi

Suriyeli ve kürtleri sevmem doğrudur onların ülkemde yaşaması da beni çok mutlu etmiyor haklisiniz.
Ancak bütün bunlara rağmen bir çocuğun ölümüne sevinebilecegimizi oh oh iyi olmuş diyebilecegimizi ciddi ciddi düşünen tek hücreli arkadaşlara sunu söylemek istiyorum : sevgili kardeşim ben suriyelileri istemiyorum derken olaya siyasi bir sorun açısından bakıyorum. Yani akp hükümetinin bir çıkar oyunu, politik yaklaşımı, iyilik olsun diye alınmış değiller. Yollarda dileniyorlar berbat yasam koşulları var ve evet zaten su kaos ortamında nüfus yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde yaşamaları bu kadar kalabalık olmaya başlamaları rahatsız edici. Bunlar genel bir bakisla kimsenin inkar etmeyeceği şeyler. Bunları düşünüyorum. Ancak daha hayatımda hicbir Suriyeli çocuğu dovmedim sizin iddia ettiğiniz gibi dovmedim zarar vermedim.elimden geldiğince yardim etmeye çalıştım.çünkü beni rahatsız eden çoluk çocuk değil onların bu hale düşmesini sağlayan şeref yoksunu diktatorlerdi. Üzüldüm hep düştükleri su hale. Ne biliyim su fotoğrafı görünce de içim yandı açıkçası.
Gerçekten üzücü bir durum. Dünyanın birçok yerinde birçok çocuk ölüyor, oyun oynaması gereken zamanda. Bunların farkındayız uzuluyoruz hele karşımıza direkt tokat gibi çıkınca gerçekler, misal bu fotoğraf, daha bi üzülüyoruz.