bugün

hayvanlar ile insanlar arasındaki farklar

tanrı insanlara olan öfkesini gösterdiğinde nuhun tek yapabildiği bazılarını kurtarmaktı. öylede oldu..sonra eline aldığı güvercini salıverdi. birzaman sonra geri döndü.tekrar gönderdi.budefa gagasında zeytindalıyla döndü.evet bir kara vardı..fakat daha önemlisi bu aslında tanrının insanlarla barıştıgınıda göstermişti.gagasında zeytindalı olan güvercindir barış simgesi...nekadar tuhaf insanlar daim kırıcı ve yıkıcı tarafta olmuş ve olmakta.neden bukadar mahvetmeye tutkuluyuz..hayvanlar tanrıyla aramızdaki barış elçisi.kucukken gökyüzüne baktıgımda ucan kuşları sayardım ve hemen dilek tutardım.bu yıllarca böyle devam etti,etmekte.şimdi kimse gökyüzüne bakmıyor , kibirlerinden burnunu göremediğim insanları saymazsak..bunun tarifi yok.hayatında ucurtma ucurmayan insanlar gördüm .çoğuda bize sunulan gösterişli mesleki gruplarından tahsilli...Salaksınız..bunca yıl salaktınız.okuduğunuz ilk kitaplar bile size cevap veremez durumdasınız.pahalı oyuncaklarınızın hiçbirzaman ipi kopup herhangi bir ağacın dalına takılıp o heyecanı yaşayamayacaksınız.ağaçlara çıkmayan insanlar gördüm.çıkacağınız tekyer uğruna ruhunuzu bile teslim edeceğiniz o afilli kariyerler olucak.böyle kalabalığın arasında nasıl yaşanır? nasıl ukulele çalınır?nasıl yeşil çay içilir?Milenaya nasıl şiirler yazılır?Nasıl kitap okunur? sanırım depresyondan çıkmaya hazır değilim.uslu ve solgun...