bugün

selçuk üniversitesi

Iyidir guzeldir. Ama ne zaman bahar gelir, o zaman derin bi ah cekersin "Ulan bahar geldi, simdi izmirde antalyada okuyanlar ne egleniyorlardir ooffff" diye. Ama Konya da eglence anlayisiniza ve sosyal cevrenize gore iyidir. Iyi yonden bakilmalidir. Bir mahalle dusunun ki sizin yasadiginiz ilce kadar buyuk. Ve yine o mahallede sirf ogrenciler var, 7-8 katli siteler, herkes ogrenci, sabah 7-8 de ekmek almaya giderken, disaridaki kizli erkekli herkesin, sac bas daginik, pofuduk pijamalarla ekmek almaya gittigini gorursunuz, boyle bir mahallenin tam karsisinda bulunan universitedir Selcuk. Ben memnunum cunku arkadas cevrem cok iyi, alt ve yan komsumla samimi oldum mesela (cogunluk ogrenci oldugu icin evlerde)
Arada biralari alip toplaniyoruz evde muhabbetin dibine vuruyoruz. Bi bakmissiniz ust kattaki kizlar ellerinde garip bi yemekle gelip yemek vermis, tanismissiniz, evet. Boyle bir ogrenci toplulugu bi Antalya bir de Konyada var. Ozellikle ogrencilerin kaldigi baska mahalle bilmem. Soyle bir olay can sikabilir. Yarin bir gun kolunuza kiz arkadasinizi takip bi yere gitmek isterseniz, hic bi yer yok. Cafe, sinema, bitti bu kadar. Ama benim gibi "sosyal olmak icin disarida oturacagim yer onemli degil" diyenlerdenseniz en kafa arkadaslarinizi toplayip Bosna nin gobegindeki kofteciler pazarinda sabahin 4-5 ine kadar muhabbetin dibine vurabilirsiniz.

Onemli olan Konyanin sosyal imkanlari degil, kisinin olusturdugu kendi sosyal cevresidir. Beklerim, entry cok daginik oldu, detayli bilgi isteyenler, tercih etmeyi dusunenler varsa yardimci olabilirim mesaj atin.

Not: Evde kaldigim icin benim univ hayatim tam olarak yukarida yazdigim gibi geciyor, ben memnunum, ama yurtta kalacaklar icin hic biseyi garanti edemem hic kalmadim yurt ortamini falan hic bilmem. Saygilar.