bugün

benazir butto nun olumu

bush ve benzerlerinin yüzlerce yıldır hristiyanlık adına yaptıkları şeyler yüzünden hristiyanların kendimden utanıyorum dediğini hiç duymadım.örnek haçlı seferleri veırak işgali.
aynı şekilde israil'in uyguladığı devlet terörünüde unutmamak lazım.
neyse konuya dönelim buttoyu öldüren şahısın dini siyasete alet ettiği gerçek dünyada bunu yapan birçok müslüman var ama bunlar öyle yapıyor diye biz kendimizden ve dinimizden utanmak gibi bir şey yaparsak o zaman asıl hataya düşeriz. çünkü abd ve yandaşları pakistan'da huzursuzluk çıkarmak istiyorlardı bunuda en kolay yoldan yapıp din ve laik diye insanları ikiye böldüler ve ünlü bir siyasetçiyi katlettiler. şimdi diyeceksiniz ki bunu teröristler yaptı ama o teröristlerin alt yapısını 1980'lerde oluşturan kimdi.abd ırak'a gelmeden önce ufak tefek problemler olsa da insanlar bir düzen içinde yaşıyordu ama şimdi hergün onlarca kişi terörist eylemlerde ölüyor hem bunu yapan iki tarafta müslüman niye müslümanlar birbirini öldürmeye başladı diye birbirimize sorup çözüm bulacağımıza kendimizden utanmak bence yapılacak en kötü şey.

(bkz: kürt türk çatışması)
(bkz: laik antilaik çatışması)
(bkz: şii sünni çatışması)

vb bir çok çatışma anlamıyorum başkalarının oyunları yüzünden sürekli birbirimizi yiyoruz.