bugün

ben bu yazıyı 16 yaşındaki halime yazdım

Canım selam. Ben 6 yıl sonraki sen. Öncelikle sakin ol. Geleceğin güvende. Hiç çabalamasan bile ortalama üstü bir hayat yaşayacak kadar kazanacaksın. Onun için biraz daha az çalış. Boş zamanlarında sürekli kitap okuma. Aşırı asosyal takılıyorsun, olmaz ki öyle. Dışarı çık biraz. Sonra ünide şaşkın şaşkın bakıyorsun etrafına. Kimse benden hoşlanmıyor diye de üzülme. o koca memeli tüm okulun hoşlandığı arkadaşını da kıskanıyorsun, kıskanma. Önemli olan sayı değil nitelik, sevgi, saygı. Boşver o sürtüğü sen. Okulu bırakıp sanayide çalışan bir oğlanla evlenecek iki sene sonra zaten. Ayrıca lisedesin daha, bacaklarını kırarım valla. Biraz daha ciddileşecek olursak tatlım, arkadaşlarına daha fazla değer ver. Her ne kadar onlardan daha iyi düşünsen de, diğer insanlardan üstün yanların olduğuna inansan da kaybedince anlayacaksın ne kadar değerli olduklarını ve sana ne kadar çok şey katabileceklerini. Son olarak canım, sırf sana bakmıyor diye takıntı haline getirdiğin çocuğu unut. Unutma kendini onun uğruna küçük düşürmen onun gözünde değerini artırmıyor. Hırs yapma, illa senden hoşlanmak zorunda değil kimse. Sana saygı duymayan birinden hayır gelmez küçüğüm.
güncel Önemli Başlıklar