bugün

aile ve sosyal politikalar bakanlığı

amacı olmayan bildiğin, düz bakanlık. Toplumda, ailenin temel unsuru kadındır. Yuvayı dişi kuş yapar diye boşuna dememişler. Ama ne hikmetse Türkiye'de her gün evde, sokakta sürekli kadın öldürülüyor. işin enterasan tarafı millet duyarlılığını kaybetmiş, sıradanlaştırmış bu cinayetleri. Aile bakanı denilen kurum ne iş yapıyor acaba? Ulan toplum döngüsünü şaşırmış kevgire döndü, Ayşenur islam hala bakan ayağına oturuyor odasında. insanda biraz utanma olur lan. Ben ne yapıyorum diye sorar bi kendine? Maaşı alırken şöyle bi değerlendirme yapar. Harbi acıyorum bu millete. Bir ara Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin aileleri için ''301 evler'' diye konut yapılacağını açıklamışlardı ama hiç ses seda yok. Bir milletvekili öldüğü zaman ailesine 95bin lira veriyor devlet. Tabi düşünceli devlet, zengin vekil hayatını kaybettikten sonra ailesinin fakir gibi yaşaması hoş olmaz. Gerçi eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’ın 700 bin liralık kol saatine 95bin lira tamir parası olur ya neyse. Şu da var elbette olmayan bir kurumun bile mevcut bakanlığı varsa (Avrupa Birliği Bakanlığı) insan gerçekten şaşırmıyor çoğu hadiselere.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar