türk futbolu

üç ahpap çavuşlar mantığı ile yönetilmekte olan dev endüstri. şimdi bir ülke var yaklaşık 35 milyon erkek nüfusunun 30 milyonu kafadan futbol manyağı,bir ülke var her yıl transfere avrupanın kalbürüstü takımları kadar para harcamakta futbol takımları. ammaa.. bu ülkede oynan futbol sıfıroğlu sıfır, estetik yok, görsellik yok, heyecan yok, ülkenin başbakanının semt takımı bir kaç sene içinde inanılmaz bir gelişme ile süper lige çıkıyor, ülkenin maliye bakanının ''bana oy verin sizi süper lige çıkartayım'' dediği takım bir anda canlanıp iyi sonuçlar almaya başlıyor,17 18 yaşında süper futbolcular çıkıyor amma bu adamlar 27 28 yaşlarına geldiklerinde kendilerini bir adım geliştirememiş oluyorlar, spor programı denen garabet yerlerde kıcının kılları pişmaniye olmuş nice yiğitler birbirlerine fener iyi değil bu sene çünkü zico kötü, arda şımardı hacı geyikleri ile ceplerini dolduruyor,ve bu ülkede hala birileri bir gün avrupa şampiyonlar ligi kupasını almaktan bahsedebiliyor ben de onlara burdan diyorum ki; uyanın da açık kıçınızı örtün beyler.