bugün

galatasaray taraftarı

kısaca taraftar profillerini şöyle anlatayım bu garip oluşumun;

iş yerinde patrona, okulda hocaya yaranmak için ispiyonculuk yapan adamlarsınız, trafikte ambulansın arkasından gidenlersiniz, en yakın arkadaşının sevgilisine asılanlarsınız, borç istediğinde vallaha yok diyen, sigara istendiğinde paketi şimdi attım diyenlersiniz. arkadaşının başarı kıskanan, sabaha kadar ders çalışıp, finalde valla hiç çalışmadım diyenlersiniz. sabah akşam araba konuşan, sevgilisinden kız diye bahseden adamlarsınız. üstünüze başınıza markalı bi şey almak, pahalı bi yerde görünmek için göt verirsiniz. arkadaşlarınızı zenginlerden seçmeye çalışır, sonra onların yancılığını yaparsınız. sırf sevgilisi için futbolla ilgilenen o itici kızlarsınız. aşkıaam yendik mi şimdi diyen kezbanlarsınız. popüler olanın peşinden giden, başarıya endeksli insanlarsınız. rekabeti, dostluğu, arkadaşlığı bilmeyen, o yarış atı gibi yetiştirilmiş çocuklarsınız. 90'ların sonunda futbol kulübünün başarıları yüzünden galatasaraylı olan yeni yetmelersiniz. aslında hepiniz, neyin ne olduğunu farkındasınız, ama bazı erdemler size çok uzak olduğu ve erişemeyeceğiniz için, bok atmayı yeğliyorsunuz. bu kompleksleriniz yüzünden bu kadar çirkefsiniz. sizden başka öne çıkana, popüler olana tahammülünüz yok. çünkü siz takımınızı popüler olduğu için seviyorsunuz. medya gazıyla seviyorsunuz. bu yüzden, yurt dışında maça çıkan türk takımını destekleme geleneğini bile bitirdiniz bu antipatikliğinizle.

aranızda kulübünü, takımını gerçekten samimi duygularla sevenler var biliyorum. (bkz: arshil) gerçek birer sporsever, futbolsever olanlar var, o ezeli rekabetin ruhuna uygun davranan insanlar var biliyorum. mahallede sokak aralarında beraber top oynadığımız, en fazla birbirimizi kızdırdığımız arkadaşlarım var. onları zaten ayırıyorum, benim ayırmama gerek yok, onlar zaten her halleriyle sizden ayrılıyorlar.