bugün

hayata dair iç burkan detaylar

hayırlı akşamlar arkadaşlar bilgisayar karşısında yemek yiyip sözlükte entry okuyanlara da ayrıca selam olsun;

benim iç burkan detayım şu:
biz çocukken okul önünde simit ayran, erik ya da çağla... okuldan çıkıp eve giderken sokaktan geçen nohutçu, süt mısırcı ve alıç cı dayıların yok olmasıyla ilgili.

ilkokul ve ortaokul zamanlarında * sokaktan geçen ahmet abimiz vardı dönem dönem farklı bir kişiliğe bürünürdü. okul önünde simit ayrancı, yaza doğru erikçi yada çağlacı. yaz tatilinde nohutçu, süt mısırcı, alıçcı. kısacası her şekle girerdi. şimdiki çocuklar ne okulun önünden simit ayran, erik, çağla alabiliyor ne de mahalleden geçen dayılardan nohut, süt mısır, alıç alabiliyor. gerçi olsa dahi ebeveynler;
alma onlar pistir yersen hasta olursun şeklinde uyarılarda bulundukları için çocuklarda çekingen davranıyor.
ben yaşıyorum benim bilmediğim başka yaşayan varsa haber edin söyleyin. varsa okul önünde simit ayrancı ve varsa sokaklardan geçen süt mısırcı dayı alsınlar. bunları yaşamış kişiler olarak örnek olmak bile gurur vericidir benim için.

her neyse sadede geleyim, yeni nesil ilkokul öğrencilerinin aşırı korumacılıkla büyütüldükleri için bunların hiçbirini tadamayacak olmaları beni çok üzüyor sözlük.