bugün

mısır

Dunya yuzunde bir tek turklere dert olmus enteresan ulke.

Adam misir'da ihtilal cikti diye kendi vatandasina orospu cocugu diyor.

Ya arkadas sen deli misin, divane misin?

Ekmegini suyunu misirlilar mi veriyor amk, nedir bu sacmalik? Niye misir icin kendi memleketindeki insanla savas halindesin?

Halklarin kendi kaderini tayin hakki var
Birak sana ne bu kadar?

Hadi misir'i gectim... memleketcek atlatmadigimiz badire kalmadi. Kimdrn ne destek gorduk?

Ama her sikim hiyar diyene biz tuzla kosuyoruz.

Somali'ye yardim et, suriye'ye mudahale et, misirliya agla...

Ya bana ne kardesim? Ben zaten cok mureffeh bir toplumun insani degilim ki... benim hic mi derdim yok da elin arabinin simarikligini kafaya takicam?

Adam gibi dursun onlar da amk. Kim onlara memleketin anasini sikin dedi ki? Kendileri girmisler boka, kendileri ciksinlar.

Kore'ye turkiye asker gondersin, bosna'ya gondersin, yok efendim misir'i kurtarsin.

Yeter amina koyayim ya!

Hangi yuzle turkiye misir'a asker gondersin diyebiliyorsunuz siz?

Memleketin dogusu uc tane carikli pezevengin eline dusmus, ciddi ciddi kimlik kontrolu falan yapiyorlar, karakol kurdurmuyorlar, saga sola bayrak cekiyorlar... hala turk askeri misir'a gitsin..

Kusura bakmayin da Turk askeri once kendi isini yapip bu simarik piclerin ensesine binsin.

Bizim verdigimiz kayip bir degil iki degil. Ne dagda, ne sehirde rahat durmuyorlar.

Bana kimse geri cekildiler falan demesin. Surec basarisiz oldugu ve apo icerde kaldigi an oluk oluk kan akacak.

O zaman da misir'i sayiklayabilecek misiniz?