bugün

kürtlere sahip çıkalım

hz.ibrahim'i kafirler ateşe attıklarında, minnacık bir karınca sırtına bir damla su almış ateşe doğru gidiyormuş. etraftaki diğer hayvanlar onunla alay etmişler "vay zavallı senin götüreceğin bir damla sudan ne olur? bu koca ataşe bir damla su ne yapar" karınca onlara ibretlik bir cevap verir " hangi taraf olduğum bilinsin diye bunu yapıyorum" işte kürt meselesinde durum budur panpalarım. mesajlar gelmeye devam ediyor. ben isterdimki bana mesaj yazan arkadaşlar fikirlerini buraya yazsınlar ve herkes istifade etsin. gelen mesajlar aşağı yukarı şöyle" malazgirte, çanakkaleye, kurtuluş savaşına kürtleri neden ortak ediyorsun? onların katkıları çok azdı." bu söylem umrumda bile değil! isterse bir kişi gelsin. malazgirtte kürt kardeşlerimiz taraflarını belli etmişlerdir. sayıları hiç önemli değildir. hayır diyecek olan ingiliz tarihçi ağzıyla bana cevap verecek olanın yedi ceddini sikeyim. kurtuluş savaşında kürt kardeşlerimiz taraflarını seçmişlerdir. sayıları hiç önemli değildir. hayır bu yanlıştır diyen olursa onun kalıbını sikeyim.çanakkalede kürt kardeşlerimiz taraflarını seçmişlerdir sayısı hiç önemli değildir. hayır böyle bir şey yoktur diyenin karakterini sikeyim. gelelim bu güne, bu gün kürtlerin yüzde doksanbeşi diyorki "biz türkiyeden bağımsız bir toprak ve devlet istemiyoruz. türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşı olmaktan bir şikayetimiz yok. ama biz kendimizi ifade etmek istiyoruz biz kürdüz bizimde konuştuğumuz bir dil var bunu korumak ve yaşatmak istiyoruz. biz ezelden beri kürt idik yine öyleyiz aynı vatan toprağında yaşıyoruz bizi itip kakmayın. bin yıldır hep türklerin yanında olduk ve bunu devam ettirmek istiyoruz. bu kin ve nefret niye? kürt halkını pkk ile karıştırmayın pkk bizimde kadın ve çocuklarımızı öldürdü. köylerimizi yaktı.bu örgütü kim kurdu ve kimler kullanıyor türk halkı bunun muhasebesini yapsın" diyor. benim kanaatim bu sese kulak verilmelidir...
güncel Önemli Başlıklar