bugün

sözlük yazarlarının televizyona çıkma hikayeleri

yıl 2001 veya 2002 idi. O zamanlar tegv da takılıyorum, ders çalışmaya falan gidiyorumdum. trt de pazardan pazara diye bir yarışma programı vardı, her hafta farklı okullardan, kolejlerden yarışmacı ve seyirci davet ediyorlardı programa. Bir hafta da benim takıldığım tegv şubesini davet ettiler. Kanalın sağlamış olduğu otobüslerle, tegv de kaydı bulunan öğrencilerden
neredeyse herkes gitti programa.

milli kütüphane nin arkasındaki trt stüdyosuna götürdüler bizi. saat sabah 8 civarıydı, program da 9 da başlıyordu. Bizi lobi gibi biryerde topladılar program öncesi. 6 kişiden oluşacak 2 ayrı yarışmacı grubunu seçmek için 3 kişi geldi. Içlerinden biri "yarışmacı olmak isteyen var mı?" diye sordu. 150 kişi varsa 140 ı atladı zaten ben ben diye. Bende o adamın önüne yığılmış grubun arkasında sakince elimi kaldırıyordum(şimdi olsa yapmazdım ha, cesaret edemezdim). Neyse ilk bana baktı ve "sen içeri git hazırlayacaklar seni" dedi (o zamanlar aklıma öyle şeyler gelmiyordu, şimdi söyleseler aynı şeyi kavga sebebi amk*).

Gittim içeriye, stüdyo tiyatro salonunu andırıyordu. Fakat sahne kısmında davet edilen öğrenciler için ayrılmış karşılıklı olmak üzere 2 adet tribünümsü vardı. Stüdyodaki görevli dizlik, kask vs verdi giymem için. O sırada diğer 11 yarışmacı da teker teker içeriye giriyordu. biz kırmızı takımdık.*
neyse yarışma başladı. Bi tane de köpek vardı biz yarışırken gelip kerkiniyodu falan, amk iti. Neyse, kazandık yarışmayı. bizim takımdan piçin biri bisiklet kazanmıştı. Kazanan takımın diğer üyelerine de süt tozu, peynir, bal vs. Oluşan bir hediye paketi vermişlerdi.

Evdekilerin hiçbiride izlememiş amk programı, hem yarışmacı olacağımı düşünmemişler hemde unutmuşlar sanırım. Ertesi gün okulda ilgi odağıydım, ünlü olmuştum. *