bugün

sözlük yazarlarının televizyona çıkma hikayeleri

2 yıldır yarı amatör tiyatro oyunculuğu yapıyordum. bursa'nın yerel bir kanalinda müzik programı vardı. yıl 2007 falan. programa telefonla katılıp sunucuyla lak lak yapılıyor. neyse ben de çok sevdiğim için aradım. kendimi tanıttım, hem üniversite öğrencisi olduğumu hem de aynı zamanda belediyenin kadrolu tiyatro oyuncusu olduğumu anlattım. ama sunucuyla konuşurken muhabbet neydi hatırlamıyorum kahkaha krizlerine girmiştik. neyse iki lak lak yapıp telefonu kapattık ve reklam arası girer. reklamdan sonra sunucu anons yapar: '' az önce konuştuğum ş... k... yarın stüdyoya bekleniyorsunuz. mutlaka gelin sizinle görüşmemiz lazım '' diye. bunu program bitene kadar tekrarladı. şok oldum ne yapacaklar benimle diye. neyse ertesi gün gittim, tanıştık ettik vs. benden 10 dakikalık oyun yazmamı ve bunu hemen şimdi yazmamı ayrıca program içinde oynamamızı istediler. o an gençliğin veridği heyecanla kafadan birşeyler uydurup yaptım. ben zengin kızı, sunucu ise fakir şöforümü oynuyordu. şöfor bana aşık en sonunda açıklıyor aşkını... oyun bu şekildeydi. biz kostümdü vs. hepsini yaptık. program başladı ve motor... oyuna başladık kamera bizi çekiyor, beni heyecan kapladı ses tonum değişti. koskoca tayyarede ve avp de binlerce kişinin karşısında sen oyna ama kameraları görünce heyecan yap. o an sunucu anladı afalladığımı derken bana kameraların önünde saç baş girişti. bu oyun dışıydı... araya reklam girdi. normal program sunumunu beraber yapıyorduk. telefonlarda patlama olmuş, arayanlar sanki ünlüymüşüm gibi benimle konuşmak istedi. bir tanesi '' abim çok beğendi kendisinin gelinimiz olmasını istiyoruz '' demişti. program bitiminde bana sunuculuk teklif etmişlerdi fakat daha öğrenci olduğumu ve kabul edemeyeceğimi söyledim. zaten ailemde izin vermezdi. ancak bu olayı ummadığım akrabalarım izlemiş ve ailede bir hayli meşhur olmuştum. hala da onca yıl geçmesine rağmen yankıları sürmekte. ne maceraydı ha!