bugün

aeroflot

bu ay icinde kendileriyle ikisi 10ar saat olmak uzere toplamda 4 kere ucus yaptigim sirkettir. acikcasi korka korka bindim ama beni gayet temiz ve yeni (ic dekorasyon ve kabin ici eglence sistemi) ucaklarla karsiladi.
yemekleri bir thy degil ama oldukca basarili oldugunu soylemeliyim, acikcasi beni sasirtti yemekleri. icki servisi sarap haric yapmiyorlar (ya da ucret karsiligi yapiyorlar) ama duty freeden aldiginiz ickiyi icebilirsiniz cok istiyorsaniz. cola-sprite servisini 0.33luk tenekede yapiyorlar cok guzel.

ben en cok bavulumun akibetini merak ediyordum, ilk aktarmamda moskovada 33 saatim vardi (gitmisken moskovayi da goreyim kafasi) o seferde bavulumu aldim (aktarma 24 saatten fazla oldugu icin) donuste ise 23 saatti, bavulumu final destinationa check in yapmistim ve kaybederler mi diye merak ediyordum ama gayet aldim bavulu, ve ucaklarin hicbirinden bavulu kayip kimse cikmadi.

pilotlari bana guven verdi cunku cok degisik havalarda kalkis-inis yaptik ve kotu hava kosullarinin da icinden gectik, tum bunlara ragmen cok guzel inis-kalkislar yaptik.

parca bagaj uygulamasinin hosuma gittigini soylemeliyim. soyle ki, 23 kiloya kadar hakkiniz var, eger bavulunuz 23 kiloyu gecerse 50euro odeyerek ikinci bir bavulu checkin yapabiliyorsunuz (o da 23 kiloya kadar serbest yani toplamda 23*2 kg hakkiniz oluyor)

yine aeroflotla ucmam gerekse yine ucarim, rakiplerine gore cok uygun fiyatlar veriyor gercekten de ve hizmet kalitesinden memnun kaldim.