bugün

zombilerdeki inanılmaz mantık hatası

çok kafama takılan bir mantık hatasıdır şöyle ki;

Şimdi bu zombi dediğimiz arkadaşlar esasında ölmüş vatandaşlardır. Ölen bu arkadaşların ise yaşamak için sadece 2 felsefeleri vardır : kelleyi koru ve fırsat buldukça dalak, ciğer falan atıştır. Şimdi beyninden vurulup tekrardan tahtalıköye tek gidişlik bilet alan zombiyi anlarım da, açlıktan ölen zombiye ne olacak? Dirilmeyecek mi tekrar? Hayır deseniz, ya arkadaşım beynine glikoz gitmeyince çalışmaz o beyin tekrar, adamda dolaşım sistemi falan hiç bir şey kalmıyor ama gene yürüyor bu öküz ona rağmen. Ayrıca öyle bir durumda bu arkadaşın kalbine sıksan gene ölürdü ama ölmüyor demek ki yok öyle bir dünya, kanmayalım. Peki şimdi bir adam düşünelim ki bu arkadaş raccoon city gibi bir memlekete gitmiş, bir güzel enfeksiyonu kapmış ama daha virüsten ölemeden, ölecek bir ton yol varken açlıktan ölmüş. Tekrar dirilmez mi bu arkadaş? Milletin başına neler geliyor diriliyor da bu dirilmeyecek mi, elbette dirilecek. E peki arkadaş zombi olduktan sonra açlıktan ölürse o neden tekrar dirilmiyor? Beden aynı beden, beyin aynı beyin, virüs aynı virüs. Demek ki zombiler de açlıktan ölse gene dirilir, bir daha ölse tekrar dirilir bu böyle gider. Peki o zaman bu arkadaşlar neden çiğ pastırma sucuk peşinde koşturuyor hiç anlamıyorum.

Döktüm içimi rahatladım.*