bugün

sözlük yazarlarının itirafları

herhangi bir şeyi söyleme düşüncesi aklıma geliyor. ağzımdan çıkıyor bambaşka. karşımdaki anlıyor daha başka. ulan bakıyorum sonra aklıma gelen şey ne güzeldi. olmuyor sözlük. anlamıyor kimse beni triplerinede girmek istemiyorum. ama olmuyor lan sahiden. kimse kimseyi anlamıyor. aynı dili konuşamıyoruz sanki. o an öyle demek istemedim diyorsun, ama o anlayamıyor. hayır öyle demek istedin. o zaman niye o zaman öyle dedin. şimdi böyle oldu di mi ? neden ısrarımız birbirimizi anlamamakta bu kadar derin ve kararlı.. keşke daha iyi niyetli olsaydık. çok tekrar ettim kendimi biliyorum. ama napıyım be sözlük. ya bir de ben bir şeyi söylediysem ve sen yanlış anlamışsan ben onu düzeltmeye çalışırım. ama yine beni anlamıyorsun be. böyle olduğunda da şevkim kırılıyor. ya ben senden korkmuyorum da çekinmiyorumda. bir şeyi sana açıklamaya çalışıyorsam sana değer verdiğim içindir. ama ne olur ya beni suçlayan gözlerle bakma bana. ben bu hayatta kıçı kırık iki üç beş şey gördüm. hani korkum yok hiçbir şeyden. ben yeteri kadarda ağladım. yeteri kadarda o saçma sapan dramların içine girdim. el verdin bana ben de tuttum. harika bir şey yakaladık. neden hemen bozuluyor ki bu ritmimiz. yani bu kadar mıyız biz ? yazık etmeyelim birbirimize. tutunalım işte. bu hayat zor. tuhaf. karmakarışık. ya çok bir bokta bilmiyorum hani. ama seni seviyorum. açığım işte sana karşı dibine kadar. ne yani yapmacık olsaydımda sahte bir mutluluk mu yaşasaydık genel olarak ? ya ama bak yok işte bizde samimi olmayan bir şey. saçma sapan yanlış anlaşılmalara, aksiliklere izin vermeyelim. koskocaman bir şeyi paylaşıp biz diyoruz. bu kadar büyük bir şeyi neden yıpratmasına izin veriyoruz ki saçma sapan şeylerin.

bak söyleyeyim sana. ben gururlu bir itim. bazen bir şey söylüyorsun çok derinlere dokunuyor. ya da ufak tefek ne olursa olsun bir lafa alınıp ayrılman. ya biz seninle önümüzde ki 55 yılın hayalini kuruyoruz bunların hepsini ufak bir cümle mi zedeledi de çekip gittin. yapma işte. şu huyundan gerçekten hoşlanmıyorum. ben kararlıyım. bak burada duruyorum. seni köpek gibi de seviyorum. sen ayrılırsan benden 3 sene boyunca hüngür hüngür ağlarım kabul ediyorum ama benim sınırımı geçme.. bak lütfen yapma.. o sınırı geçme. 3 sene ağlarım ama yine de o içimde ki şeyi kimseye ezdirmem. lütfen yapma aşkım. geçme o sınırı.