bugün

kızlarla felsefe tartışamamak

her kizda degilse bile pek cok kizda sıkıntı yarattigindan dolayidir.

yani gunumuzdeki kizlarin bir cogu yasamsal anlamda ve soyut dusuncelere gelemezler.

felsefe seven bir erkek olarak ayni ortamda bulundugum kiz arkadaslar olsun, arkadaslarimin sevgilileri olsun, akrabam olan disiler olsun...

bircoguyla tartisamadik.

sebebi bir cogunun daha yuzeyde, derin olmadan ve daha guncel konularla icli disli olmalariydi.

tabi bu bir eksiklik degil, tam tersine ilgi alanidir. buyutmemek lazim.

mesela bir gun kalabalik bir ortamda pek hazzetmedigim ve onun da benden hazzetmedigini dusundugum ak partili bir kizla tartismaya basladik. konu ulke yonetimi, insanlarin tutumu, gidisat vb konular uzarinde normal bur tartismayla basladi.
sonra felsefi konulara girdik, derken biraz zaman gecmisti ki, kiz birden hiddetlendi, sen bana laf mi koyuyosun gibisinden atar yapmaya basladi!

sakinligimi koruyarak konusmaya calistim, ve bir baktim kiz aglamaya basladi!!

aman allahim!!

lan ne dedik? efendi gene konusup tartisiyoruz, sen daha takim tutarcasina tuttugun partinin ideolojisini benmseyemessin, benim dusuncelerime karsit gorus belirtemiyorsun, kalkmis tartismaya calisiyorsun, ve olmadi agliyorsun!!

demem o ki millet, kizlarin bircogu ile tartismaya girmemek lazim.
once bir tahlil edilip, eger ilgisi varsa, kaldirabilecek bir yapidaysa tartisin, guzel oluyor.