bugün

vatana zararlı çocuklar yürümeden yok edilsin

Böyle aptalca bir açıklamayı bir eğitim sorumlusu okul müdürünün yapmış olması ülkemizdeki yöneticilerin insaniyet boyutunun ne noktalara geldiğini gözler önüne seriyor. Oysa böyle bir açıklamayı yapacak kadar gözü dönmüş bir yöneticinin o kedemelere nasıl geldiğini tartışmak gerekir. Bu insan bu koltuğa oturana kadar, yani bir okul müdürü olana kadar hiç mi falso vermemiş, hiç mi karakter bozukluğunu yansıtmamış? Burası çok önemli. Mutlaka vermiştir, mutlaka...

Torpil kültürü var ülkemizde. Herkes bir yerleri hedeflerken sırtını bir çıkar ilişkisine dayıyor ve hedeflediği makama kendisini taşıyacak yine karakteri bozuk şahsiyetle karaktersizlik oynuyor. Konuya belki çok dolaylı yoldan değiniyorum ama konunun özü malsef benim kanımca bu düzensizliklere dayanıyor. Dediğim gibi bizi bir şekilde yöneten ve yönlendirecek makamlara sahip olanların çoğu torpil düzenine kendini dahil ettiği için karakterinden ödün veren kişiler oluyor. Bir çıkar dünyası yaratılıp bu düzen içerisinde malesef ki böyle dengesiz kişiler söz sahibi olabiliyorlar. Örnek haberde görüldüğü gibi.