bugün

miyop olmanın verdiği eziklik

miyop olmanın verdiği ezikliği tarif etmek için kelimeler yetersiz kalır. hayatınız boyunca gözlüğe bağımlı kalmak ne zordur; sabah kalkarsınız gözlüğü takarsınız hemen o kadar bütünleşir ki sizle yüzünüzü yıkarken taktığınızı unutursunuz ya da duşa girdiğinizde gözlüğü çıkarmadığınızı fark edersiniz. hele kışın durum işler acısıdır dolmuşa binersiniz yada kafeye girersiniz bir karizma ile içeri girersiniz ama gözlükler tamamen buhar olur tüm havanız söner bunlar da yetmez sinema da üç boyutlu gözlük bir de alt yazılı film ne yapacaksınız 'iki gözlük üst üste takmak ' nasıl bir duygudur bilemezsiniz bunlardan bunalıp lens takarsınız o kadar zordur ki takmak gözleriniz ağlamış gibi sürekli kırmızı dolaşırsınız ya da rüzgar da lensiniz kayar bunlar bir tek bana mı oluyor diye ağlamak isterseniz bunların hepsi iki derece miyop olduğum için oluyor diğer astigmat falan olanları düşenemiyorum bile bunlar olurken lazer ameliyatlarını sürekli takip edersiniz şimdi beklemedeyim bir umudum var yirmibeş yaşında lazer yapmayı düşünüyorum daha öncesinde olan ameliyatlar da tekrarlama oluyor.tabi güzel yanları da vardır mesela gözlük takmak size ciddiyet katıyor işin ana fikri gözlerinize dikkat edin bol havuç yiyin ezik olmayın.