bugün

15 ağustos 2011 tff şike soruşturması kararı

tüm türkiye nin merakla beklediği karardır.

yukarıdaki entryleri okudum. genel izlenim ligden düşürülme olmayacağı yönünde. ben de aynı şekilde düşünüyorum. tabi önemli olan bizim ne düşündüğümüz değil.

ancak ; bir pazar sabahı ani baskınla , ülkenin büyük kluplerinden birinin başkanı aynı zamanda önemli iş adamlarından olan şahsı içeri alıp '' türk futbolunun bağırsakların temizleniyor '' gibi çok çok ciddi bir ifadeyi kullanıyorsan,

sanık avukatlarının tahliye taleplerini reddediyorsan,

bir süre sonra başka bir büyük kulübübn başkanını ve yöneticilerini çerialıyor ve sorguluyorsan,

bir süre sona büyük bir kulübün teknik direktörünü içri alıyorsan

vb. vb. vb.

demek ki iş çok ciddi.

lütfen dağ fare doğurmasın. darılmaca gücenmece yok. kanun ne diyorsa lütfen uygula.

küme düşürmeyse küme düşürme, puan silmeyse puan silme gereğini yap !

gerçekten otada bir suç ve suçlu varsa kıvırma. ne şiş yansın ne de kebap deme. profesyonel düşün. yok lig izlenmez, yok yayın gelirleri düşer işine girme. medyayla atışma. sen işini yap.

bak elin yunanı avrupa da mücadele den takımı ligden düşürdü. zamanında juventus da düşürüldü.

sen işini yap kanunları uygula....

akabinde soruşturmayı bir an önce tamamla ve ak koyun kara koyun çıksın meydana.

suç işleyen, şike yapan kişi veya kurum cezasını çeksin.

suçsuz olanlar da bir an önce serbest kalsın. suçsuz birisinin gereksiz yere ailesinden
sevdiklerinden,, işiden gücünden ve en önemlisi özgürlüğünden alkonulması insaf işi değil.