bugün

uludağ sözlük afrika ya el uzatıyor

bu konu ile alakalı bu kadar zıt görüşlerin olması hayret vericidir. isteyen yardım eder, istemeyen etmez. üstünde bu kadar tartışmaya mahal yoktur aslında. kimsenin parasını cebinden zorla çıkarmıyorlar. ben şahsen elimden geldiği kadar bu kampanyalardan birine katılacağım. bir sabi'nin, dünyanın neresinde olursa olsun, hangi dinden ve hangi ırktan olursa olsun, sadece bir sabi'nin karnını birgün bile doyurabilmişsek, bir halta yaramışız demektir. bizim ülkemizde fakir yok mu, bizde aç yok mu? önce kendi ülkemizdeki açları doyuralım serzenişlerinin amacı yardım etmek istemeyen pintilerin kendilerini meşru gösterme çabasıdır. istemiyosan etme kardeşim. yardımlaşma ve dayanışma konusunda öncelik en müşkül durumda olanındır. bunun sorumlusu kendileri olsa eyvallah diyelim ama o insanların bu duruma düşmelerinin ve hergün üçyüz çocuğun açlıktan ölmesinin sebebi; onların topraklarını, altınlarını sömüren ve halkını, mezhep ve kabile çatışmalarına mahkum eden kan emici emperyalistlerdir. kalkıpta dünyadaki sosyal adalet dengelerini değiştireceğiz, afrikayı düzlüğe çıkaracağız diye bir iddası yok kimsenin. sadece çocuklar ölmesin yeter. biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar.
güncel Önemli Başlıklar